PIŁKA SIATKOWA

Reprezentacja dziewcząt  Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi wzięła udział w rozgrywkach piłki siatkowej  Mistrzostw Szkół Miasta Lublin. Zawody rozegrane zostały na parkiecie CS-R MOSiR Łabędzia. Nasz występ rozpoczęliśmy od wygranej z XXI LO. Spotkanie nie było najłatwiejsze, wynik był otwarty do samego końca. W drugim meczu rozgrywanym pomiędzy naszymi zawodniczkami, a Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego. szczęście popołudnia sprzyjało naszym rywalkom. W ostatnim spotkaniu nie udało się pokonać lidera i ostatecznego zwycięzcy naszej grupy IILO. 

Awans drugiej fazy rozgrywek o Mistrzostwo Miasta Lublin w piłce siatkowej dziewcząt 2013/2014
5 grudnia zakończyły się rozgrywki fazy grupowej w zawodach o Mistrzostwo Miasta Lublin w siatkówce dziewcząt, które odbyły się w Gimnazjum Nr 5.
Nasza grupę tworzyły: Gimn Nr 5, Gimn Nr 1, Gimn Nr 14, Gimn Nr 17 i Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi.
W pierwszej rundzie zagrałyśmy 2 mecze- z Gimnazjum nr 17 i Gospodarzami - Gimnazjum nr 5. Pierwszy mecz wygrałyśmy z dużą przewagą (w drugim secie ponad 10 punktów). Mecz z Gimnazjum 5 był dużo trudniejszy, jednak nie ma się czemu dziwić – w końcu to ubiegłoroczne wicemistrzynie naszego województwa. Pomimo tego, nawet w tym meczu miałyśmy swoje momenty, znacząco budowałyśmy przewagę, która niestety szybko topniała. Ostatecznie przegrałyśmy to spotkanie ulegając przeciwniczkom 2:0 (25:23 i 25:18). To jednak nie koniec emocji......
We wtorek 3 grudnia odbyło się kolejne spotkanie, w którym Jadwiga znów pokazała klasę. Nasze zawodniczki (Edyta Gębal, Agata Koszel, Kamila Szymańska, Katarzyna Jachim, Asia Piasecka, Ela Wojnowska, Julka Łobko, Magda Borecka Paulina Pawłowska, Ewa Mergo) bez najmniejszego problemu ograły dziewczyny z "Czternastki", które w żadnym z setów nie przekroczyły magicznej granicy 10 zdobytych punktów. Już tylko jeden mecz dzielił nas od upragnionego celu - wyjścia z grupy. Pozostało tylko Gimnazjum Nr 1.

We czwartek 5 grudnia zagrałyśmy ostatnie już w tej fazie rozgrywek spotkanie, które wygrałyśmy. Nie było łatwo, ale dałyśmy radę. Przeszkadzały nam zbędne nerwy, które można powiedzieć, ,,wiązały nam ręce''. Mimo wszystko po raz kolejny wróciłyśmy ze spotkania ,,na tarczy". Dzięki temu zwycięstwu jesteśmy w kolejnej rundzie rozgrywek ! Następna dawka niezapomnianych emocji już po świętach, a teraz do roboty!
 

Paderewski "podbity"..... 

W poniedziałek 18.11 w szkole im. Ignacego Jana Paderewskiego odbyły się zawody o Puchar Dyrektora tej właśnie szkoły. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Siatkarki: Edyta Gębal, Agata Koszel, Agata Szczepanik, Kamila Szymańska w turnieju nie tracąc nawet seta z powodzeniem wygrały bój ,,na śmierć i życie” o 1 miejsce z drużyną Paderewskiego.


Dodatkowo Edyta Gębal została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju 
 

 

 REPREZENTACJA DZIEWCZĄT 2012/2013

 
Stoją od lewej: Moudline Oyudo, Paulina Siwek, Karolina Kościelecka, Agata Koszel, Agata Szczepanik, Maria Derkaczew, Małgorzata Drabko, Katarzyna Wieczorek, Pan Paweł Czerwonka
Na dole: Edyta Gębal i Kamila Szymańska

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW 2012/2013


Stoją od lewej: Pan Paweł Czerwonka, Rafał Saj, Michał Świetlicki, Maciej Stępień, Mateusz Sobczyk, Marceli Basaj
Na dole: Kacper Szymczak, Bartosz Piasecki, Kacper Klekot i Arkadiusz Karos